Yükünç Vakfı

Ana Sayfa HakkımızdaYükünç Vakfı

YÜKÜNÇ SAĞLIK HİZMETLERİ ARAŞTIRMA VE EĞİTİM VAKFI
 

Yükünç Sağlık Hizmetleri, Araştırma ve Eğitim Vakfı (Yükünç Vakfı), 2010 yılında, Dr. Mehmet Kasım ve Dr. Ecz. Müge Kasım tarafından kişisel birikimleri ve çabaları ile kurulmuştur. Vakfın amacı, Türkiye’de, tüm Orta Asya ve Dünya’ya örnek olacak şekilde Geleneksel Sağlık Hizmetleri ile Araştırma ve Eğitimini çağdaş bilim içinde canlandırmak, kurmak, geliştirmek ve yaşatmaktır.

Vakfın kurucuları olan Uzm. Dr. Mehmet Kasım ve Dr. Ecz. Müge Kasım, Vakfın kurulduğu tarihten itibaren gönüllü olarak çalışmakta ve elde ettikleri tüm geliri Yükünç Vakfı’na bırakmaktadırlar.

Vakfın çalışmalarında esas ilkesi, birliğe hizmet etmek ve ulaşabilen kişilere kadim bilgelik ışığında ve Yükünç’ün amaçları doğrultusunda sağlıklı bir yaşam için hizmet vermektir. 2010-2017 yılları arasında imkânlar dâhilinde; Vakfın amaçlarını gerçekleştirmek için halka açık eğitimlere ve yayınlara öncelik verildi. Başta İstanbul olmak üzere, Ankara ve İzmir’de de 15-25 kişilik sınıflara ücretsiz 550 saat eğitim düzenlendi. Ders notları videoları ile birlikte öğrencilerin kullanımına sunuldu. İki tanesi çeviri olmak üzere, sekiz adet de Uzm. Dr. Mehmet Kasım’ın yazdığı kitaplar yayınlandı. Bu süre içinde yılda birkaç kez eğitim kampları düzenlendi; yurt dışından kendi alanında üstad diye nitelendirebileceğimiz değerli öğretmenler misafir edildi.


Paylaş